Practică

Lista responsabililor de practică

Departamentul Informatică, Tehnologia Informației, Matematică și Fizică

Studii universitare de licență

Informatică, anul II: Lector dr. inf. Dragomir Elia Georgiana

Studii universitare de master 

Tehnologii Avansate pentru Prelucrarea Informației, anul II: Şef lucrări dr. ing. Ioniță Irina

Departamentul Filologie

Studii universitare de licență

Limba și literatura română – Limba și literatura engleză: Lector univ. dr. Netedu Loredana

Limba și literatura română – Limba și literatura engleză: Lector univ. dr. Ispas Lucia

Limba și literatura engleză – Limba și literatura franceză: Conf. univ. dr. Costea Diana

Studii universitare de master

Studii culturale românești în context european, anul I: Conf. univ. dr. Gafu Cristina

Studii culturale românești în context european, anul II: Lect. univ. dr. Farias Adelina

Concepte și strategii de comunicare interculturală, anul I și II: Prof. univ. dr. Dobrinescu Anca Mihaela

Departamentul Științele Educației

Studii universitare de licență

Administrație publică, anul II: Lector univ. dr. Volosevici Dana

Asistență managerială și administrativă, anul II: Conf. univ. dr. Szekely Cătălina

Pedagogie Anul II: Conf. univ. dr. Mărgăriţoiu Alina

Pedagogie Anul III: Asist. univ. dr. Mihai Claudia

Pedagogia învățământului primar și preșcolar Anul I: Asist. univ. dr. Mihai Claudia

Pedagogia învățământului primar și preșcolar Anul II: Lector univ. dr. Stan Angela

Pedagogia învățământului primar și preșcolar Anul III: Lector univ. dr. Grigorescu Dragoș

Studii universitare de master

Administrație publică și integrare europeană, Anul I, II: Prof. univ. dr. Calcan Gheorghe

Management educațional şi integrare europeană Anul I: Conf. univ. dr. Eftimie Simona Georgiana

Management educațional şi integrare europeană  Anul II: Conf. univ. dr. Mărgăriţoiu Alina

Consiliere școlară şi dezvoltarea carierei Anul I: Conf. univ. dr. Safta Cristina Georgiana

Consiliere școlară şi dezvoltarea carierei Anul II: Prof. univ. dr. Vasile Cristian

Tutori

Lista cadrelor didactice tutori de an

Licență

Departamentul Informatică,Tehnologia Informației, Matematică și Fizică

Informatică

Anul I: lector dr. inf. Șchiopu Daniela
Anul II: lector dr. inf. DragomirElia Georgiana
Anul III: lector dr. inf. Aldescu Iuliana

Departamentul Filologie

Limba şi literatura română - Limba şi literatura engleză

Anul I:lector univ. dr. Netedu Loredana
Anul II:lector univ. dr. Ispas Lucia
Anul III: conf. univ. dr. Nica Marius

Limba şi literatura engleză - Limba şi literatura franceză

Anul I:lector univ. dr. Roșca Alina
Anul II:asist. univ. dr. Tolomei Ana Maria
Anul III: conf. univ. dr. Ghițeanu Serenela

DepartamentulȘtiințele Educației

Administrație publică

Anul I:Conf. univ. dr. Apostolache Mihaela Adina
Anul II:Conf. univ. dr. Vieriu Eufemia
Anul III:Conf.univ. dr. Szekely Cătălina Ştefania

Asistență managerială și administrativă:

Anul I:Conf.univ. dr. Szekely Cătălina Ştefania
Anul II:Lector univ. dr. Rădulescu Dragoş Lucian
Anul III:Lector univ. dr. Volosevici Dana

Pedagogie

Anul I:Lector univ. dr. Stan Angela
Anul II:Conf. univ. dr. Mărgăriţoiu Alina
Anul III: Lector univ. dr. Grigorescu Dragoş

Pedagogia învățământului primar și preșcolar

Anul I: Asist. univ. dr. MihaiClaudia
Anul II: Lector univ. dr. Stan Angela
Anul III: Conf. univ. dr. Eftimie Simona Georgiana

Master

Departamentul Informatică,Tehnologia Informației, Matematică și Fizică

Tehnologii Avansate pentru Prelucrarea Informației

Anul I: conf. univ. dr. Nicoară Simona
Anul II: conf. univ. dr. Constantinescu Zoran

Departamentul Filologie

Studii culturale românești în context european

Anul I:conf. univ. dr. Presadă Diana
Anul II:conf. univ. dr. Nica Marius

Concepte și strategii de comunicare interculturală

Anul I:conf. univ. dr. Gafu Cristina
Anul II:conf. univ. dr. Rînciog Diana

DepartamentulȘtiințele Educației

Administrație publică și integrare europeană

Anul I:Prof. univ. dr. Calcan Gheorghe
Anul II:Conf. univ. dr. Apostolache Mihai Cristian

Management educațional şi integrare europeană

Anul I: Conf. univ. dr. Eftimie Simona Georgiana
Anul II: Conf. univ. dr. Mărgăriţoiu Alina

Consiliere școlară şi dezvoltarea carierei

Anul I: Conf. univ. dr. Safta Cristina Georgiana
Anul II: Prof. univ. dr. Vasile Cristian

Image

Programe de internship

Dacă ești un student cu o atitudine deschisă, ai o curiozitate greu de stăpânit și o dorință de a învăța continuu pentru a te descoperi, atunci ești candidatul ideal.

Aplică pentru un program de internship!

Urmărește în permanență anunțurile din această secțiune.

Erasmus

Studenții și cadrele didactice care doresc să aplice pentru o mobilitate ERASMUS+ pot afla detalii referitoare la actele necesare, calendarul de aplicare pentru mobilități, criterii de eligibilitate și repartizarea burselor accesând direct Relații Internaționale – Biroul Erasmus+

Tabere

  • Lista finală a beneficiarilor de tabere studențești
  • Lista – Rezervă
  • Procesul verbal de selecție a studenților beneficiari de tabere
  • Procesul verbal de selecție a studenților beneficiari de tabere – rezerve
  • Anunțul privind întâlnirea comisiei de selecție
  • Lista cererilor depuse pentru locuri în taberele studențești
  • Metodologia privind organizarea taberelor studențești
  • Anexa nr.4 – cerere individuală pentru ocuparea unui loc în cadrul taberelor studențești
  • Perioada de înscriere pentru studenți
Image

Oferte de locuri de muncă

Dacă ești în căutarea unui loc de muncă, urmărește această secțiune și alege ceea ce ți se potrivește.

Descoperă toate ofertele